Как да стоим във високите вибрации на здравето, без да отричаме реалността

Как да останем позитивни, когато имаме здравословен проблем? Как да сме във високите вибрации на здравето, без да отричаме реалността? Как, въпреки болката, симптомите и решенията за избор на лечение, които чакат да бъдат взети, да започнем да създаваме реалност на здраве? Търся пътя към здравето от тийнейджърските си години – основните ми грижи тогава …

Метафизика на матката и миомите

Огромен брой жени страдат от миома на матката – посочват се проценти между 30-50% от жените над 40 годишна възраст. Миомата (може да срещнете и “фибром”) представлява доброкачествено образувание на матката, което се влияе от хормоналните нива, затова е обичайно миомите да растат в годините преди менопауза и да се свиват, когато нивата на естрогена …

ЖЕНИ, ИСКАЙТЕ ПОВЕЧЕ ОТ ЖИВОТА!

Ние, жените, винаги носим пълна торба с мъдри мисли за живота, които цитираме, споделяме в социалните мрежи, изказваме пред приятелките и децата си… Използваме ги, за да утешаваме с тях себе си и другите. Тази мъдрост има за задача да обясни защо животът е труден и такава е същността му – например, ще ни чуете …

Четири начина, по които избягваме емоциите си

Наскоро попаднах на интересна статия за емоциите на Sandra Parker и реших да я преведа и обобщя за вас. Ето какво казва авторката: Емоциите ни причиняват неприятни усещания и ние сме склонни да правим какво ли не, за да ги избегнем – например да се храним емоционално, да скролваме дълго из социалните мрежи и т.н. …

Здравословните граници

Умеем ли да отказваме и да казваме „не“ на другите? Умеем ли да казваме „не“ на себе си – на своите спонтанни пориви, импулси, желания, когато осъзнаваме, че ни водят в грешна посока? Можем ли да проявим постоянство в преследването на мечтите и целите си? Можем ли да допуснем другите близо до себе си – …

Дълбоки емоционални причини за женските болести

Д-р Габор Мате, автор на книгата „Когато тялото казва НЕ“, казва, че съвременната медицина прави две основни грешки – едната е, че не разглежда човека като единна система от ум, дух и тяло, а другата е, че не взима предвид контекста на живота и средата на пациента. Търсейки причините за своите продължаващи с години гинекологични …

Бърнаут… от живота, как да се справим?

В днешно време няма нищо по-нормално от това да изричаме или чуваме фрази от типа: Нямам време! Имам много работа! Ще видя как ще го вместя в графика си. Иска ми се, но но няма кога. Не само е нормално, но и се счита за добродетел да имаш стриктен план и списък със задачи за …

Как неутрализираме стреса в тяло с лесни и кратки техники

Ученият Брус Липтън казва, че ние не сме единици, а цели общества. Тялото ни е съставено от 50 трилиона клетки, които са в постоянен обмен помежду си и с околната среда. Средата, в която сме потопени е изключително важна – тя е дори по-важна от нашите дадености, от нашите гени. Наука, наречена епигенетика, доказва това. …

Кога “ни е писано!” и кога се отказваме от свободната си воля?

Често казваме, че „не било писано“ или, че „така е трябвало да стане“. Но забелязали ли сте кога употребяваме тези фрази? При разочарование – когато нещата не са се подредили по желания начин, мечтата ни не се е сбъднала или пък се е случило нещо, което не сме искали да се случва. Вероятно няма да …